ANKARA ECZANE TABELA İMALATI

Ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin tabelalarında aynı standartların kullanılmasını sağlayarak hastaların eczanelere erişiminin kolaylaştırılması, farklı standartlarda eczane tabelası kullanılması halinde ortaya çıkan görsel kirlilik, erişim zorluğu ve eczaneler arasındaki haksız rekabetin önlenmesi sağlamak amacıyla aynı standartlarda eczane tabelası kullanılması amaçlanmıştır. Yeni Nesil Eczane Tabelası

Bilindiği üzere;

28.03.2016 tarih ve 29667 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik Değişikliğinde yer alan Geçici Madde 4’ün (2) inci fıkrası, “(2) 25 inci maddenin ikinci fıkrasında yer alan “özellikleri Türk Eczacıları Birliği tarafından standardize edilmiş ışıklı veya ışıksız levha konulur” yükümlülüğü Kurum tarafından reçete sayısı veya ciro kriterleri dikkate alınarak belirlenecek geçiş takvimi doğrultusunda eczaneler tarafından en geç 12/4/2017 ( bu süre uzatılmıştır) tarihine kadar yerine getirilir. Türk Eczacıları Birliği tarafından ışıklı veya ışıksız levha standartları maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren en geç üç ay içerisinde belirlenerek Kuruma bildirilir.” Şeklinde düzenlenmiş olup, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından “Eczane Levha Standartları Kılavuzu” başlığı altında yayımlanan duyuru ile;

Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik 12/04/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

ECZANE LEVHA STANDARTLARI NEDİR?

Eczane levha standartları farklı şekillerdedir. Siz  tüketicileri aydınlatabilmek adına her bir standart’ı ayrı ayrı ele aldık. Öncelikle eczane tabelası nasıl olmalı sorusunun cevabı aşağıdaki standart ölçülere göre belirlenmelidir. Standart eczane tabelası aşağıdaki alanda yer almaktadır.

Eczane Tabela  Standart 1 & Levha 1                                                

 • Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane levhasında;
 • Beyaz tabela 150×50 cm olması gerekirken
 • Kırmızı tabela 200×45 cm olmalıdır.
 • Eczane harf yüksekliği 25 cm,
 • Eczane ismi harf yüksekliği ise 9 cm olmalıdır.

  Eczane Tabela Standart 1 & Levha 2

 • Zemin ölçüsü 300 cm olan eczane levhasında;
 • Beyaz tabela 225×80 cm olması gerekirken,
 • Kırmızı tabela 300×70 cm olmalıdır.
 • Eczane harf yüksekliği 38 cm, Eczane ismi harf yüksekliği ise 14 cm olmalıdır. Bahsi geçen kısımlar Standart 1 için ele alınmaktadır.

 Eczane Levha standartlarının birbirinden farklılık gözetmektedir. Standart 1 yukarıdaki gibidir

Standart 2

400 cm ile üzeri zemin ölçüsüne sahip olan eczanelerde beyaz zemin 300×100 cm olacaktır ve burada değişkenlik gösteren sadece kırmızı tabela olacaktır. Kırmızı tabelalar zemine göre büyüyecektir. Kırmızı tabelaların zemine göre ölçüleri aşağıdaki gibidir.

 • Tabela 400×70 cm
 • Tabela 500×70 cm
 • Tabela 600×70 cm
 • Tabela 700×70 cm
 • Tabela 800×70 cm
 • Tabela 900×70 cm
 • Tabela1000×70 cm şeklinde farklılık göstermektedir.

Sizinde belirlenen ölçülerde eczane tabelası yaptırabilmeniz için, daha önce bu alanda sonuçlandırdığımız eczane tabela modellerini inceleyerek, fikir çeşitliliği yaratmanız daha doğru olacaktır. Belirlenen form ölçülerinde alanında en iyi dijital baskı firması olarak sizlere en uygun olan eczane tabelasını en uygun fiyatlarla yapma iddiasıyla başlattığımız kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Ankara Eczane Tabelası, Akyurt Eczane Tabelası, Altındağ Eczane Tabelası, Ayaş Eczane Tabelası,Balâ Eczane Tabelası, Beypazarı Eczane Tabelası , Çamlıdere Eczane Tabelası , Çankaya Eczane Tabelası , Çubuk Eczane Tabelası , Elmadağ Eczane Tabelası , Etimesgut Eczane Tabelası , Evren Eczane Tabelası , Gölbaşı Eczane Tabelası, Güdül Eczane Tabelası, Haymana Eczane Tabelası, Kahramankazan Eczane Tabelası, Kalecik Eczane Tabelası, Keçiören Eczane Tabelası, Kızılcahamam Eczane Tabelası, Mamak Eczane Tabelası, Nallıhan Eczane Tabelası, Polatlı Eczane Tabelası, Pursaklar Eczane Tabelası, Sincan Eczane Tabelası, Şereflikoçhisar Eczane Tabelası , Yenimahalle Eczane Tabelası, Batıkent Eczane Tabelası, Çayyolu Eczane Tabelası, Eryaman Eczane Tabelası, Yaşamkent Eczane Tabelası, Ümitköy Eczane Tabelası, Bağlıca Eczane Tabelası, Yapracık Eczane Tabelası, Demetevler Eczane Tabelası, Mustafa Kemal Mahallesi Eczane Tabelası, Çukurambar Eczane Tabelası, Bilkent Eczane Tabelası, Beytepe Eczane Tabelası, İncek Eczane Tabelası, Tulumtaş Eczane Tabelası, Alacaatlı Eczane Tabelası, Şeker Mahallesi Eczane Tabelası, Çakırla Eczane Tabelası, Ostim Eczane Tabelası, Sincan Fatih Eczane Tabelası, Yenikent Eczane Tabelası ,ANKARA ECZZANE TABELA İMALATI
ANKARA ECZANE TABELASI

BİZE ULAŞIN

Adres: Kazımkarabekir Mh. 2059 Cad. 7/A Etimesgut / Ankara
Tel: 0312 245 60 06 Mobil: 0555 048 91 92
Mail: info@erekreklam.com         erekreklam@gmail.com

Eczane Tabelası