Alüminyum Tabela Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Aliminyum tabela lar potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için oldukça yüksek bir etkiye sahip reklam görselleridir.Sizler için Aliminyum tabelaları istediğiniz ölçülerde ışıklı ve ışıksız olarak Tabela Ankara ( Mesa Reklam ) farkıyle kaliteli malzemeden,şık ve estetiğin kurumsal kimliğinizle bütünleştiği çalışmalar sunuyoruz.

Alüminyum Tabela Nasıl Yapılır ?

İlk adım olarak firmanız için uzun ömürlü bir reklam görseli niteliği taşıyan aliminyum tabelalar; elektronik ortamda firmanızda kullanmak istediğiniz yüzey üstüne 3 boyutlu olarak zevkleriniz ve müşterileriniz ön plana alınarak sizleri en iyi şekilde müşterilerinize hitap edecek şekilleriyle sizlere ön sunum olarak hazırlanmaktadır.Bu 3 boyutlu çalışma neticesinde hayalini kurduğunuz tabela çalışmasına en yakın görselliği yakalamak için ekibimiz üstün bir çaba sarfetmektedir.Görüş ve önerileriniz doğrultusunda pazarlama stratejileriniz ile birlikte sizin için en kullanışlı ,en şık ve en uygun olan tabela görselinin seçilmesi ile aliminyum tabela imalat işlemleri için ekibimiz de tatlı bir telaş başlamaktadır.
Alüminyum tabela yapımında CNC router cihazı ile alüminyum levhalardan yapılan logo vb (grafik) ve harfler istenilen ölçülerde kesilmektedir. Kesilen bu parçaların kenarları yüksek sıcaklık vb etmenlerle bükülerek, elektrostatik boya ile istenilen renklerde boyanmaktadır.Kesim işleminin akabininde tabela oyma işlemi yapılır ve iç kısımları plexglas olarak isimlendirilen ışık geçirme özelliğine sahip bir malzeme ile kapatılır. Ardından Plexglas üzerine renkli folyolar kaplanır.Aliminyum tabela yapımında iki farklı model ön plana çıkmıştır.Birisi plexiglass kullanılarak ön tarafından ışık yayan tabela olarak nitelendirebiliriz diğeri ise sadece aliminyum malzeme kullanılırak ışığı arkadan yayan tabela olarak nitelendirilmektedir.Yaptığımız tabelalarda isteiğiniz doğrultusunda iç kısımlarına ışıklar yerleştirerek gösterişliliğini artırabiliriz.

Alüminyum Tabela Yaptıracağım fakat Nelere Dikkat Etmeliyim ?

-> Yaptırdığınız alüminyum tabela çalışmaları ilerleyen süreçte ışık problemleri ile karşılaşması durumunda içerisindeki ışık aparatlarının ( florasan vb… ) değiştirilebilmesi için gerekli kapaklı mekanizmaya sahip olması gerekir.
-> Yaptırdığınız alüminyum tabelanın güneş ışınlarından dolayı solma yada yağmur suyu ile yıkanma gibi yıpratıcı etkiler karşısında mukavemetinin artırılması amacıyla araçlarda kullanılan boya çeşidi olan elektrostatik boya ile boyanmalıdır.
-> Yaptırmış olduğunuz çalışmalarda tabelanın yükü mukavemeti dikkate alınarak bir takım mühendislik hesaplarına konu olmalıdır. Örneğin tabelanın ağırlıgını taşıyabilecek kalınlıkta kesim uygulamasının yapılması gibi.

Alüminyum Tabela Çeşitleri

->Işıklı Tabela
->Işıksız Tabela
->Giydirme
->Totem Tabela
->Kutu Harf Tabela
->Lambiri Giydirmeli Tabela
->Led Aydınlatmalı Tabela
->Elektronik Ve Mekanik Tabela

Alüminyum Tabelanın Ne gibi avatanjları bulunmaktadır ?

Aliminyum tabelalar diğer tabela çeşitlerine göre daha uzun ömürlüdür.
İçeriğine yerleştirilecek olan aydınlatma elemanları ile son derece şık ve gösterişli tabelalar oluşturulabilir.
Yaptıgığımız tabelalar özel bir boya ile boyanması itibari ile koruyuculuğu on planda olup paslanma vb durumlara daha az rastlanır.
Alüminyum tabelalar totem tobela amaçlı oldukça sık kullanılabilir ve maliyet açısından avantaj sağlayabilmektedir.

Leave a Reply

Hemen Ara
Adres